Olga Hladová   tel. 774 799 666
olga@kvet-harmonie.cz
 

Pohodlí či trocha nepohodlí?Pohodlí či trocha nepohodlí?

Člověk je disciplinovaný tehdy, dává-li přednost tomu, co je dlouhodobě důležité před tím, co je momentálně příjemné.

Dalajláma

Nedávno jsem narazila na tento citát Dalajlámy, který mě zaujal.

A tak jsem se nechala inspirovat.

Horký letní víkend jsem se rozhodla strávit jinak … tedy ne u vody lenošením a chladit nesnesitelné horko v rybníce nebo v řece. Rozhodla jsem se vyměnit trochu pohodlí za trochu nepohodlí a trochu námahy a posílit tak svou fyzickou kondici a vůli.

Tož to je můj dlouhodobý záměr, pro který občas musím to momentálně příjemné vyměnit za to, co je důležité, abych se dostala k cíli 

Takže tropickou neděli jsem se rozhodla strávit výstupem na Kleť. Je to nevyšší hora Blanenského lesa v Jižních Čechách. Která má 1083 m.n.m. Ten výstup však neměl být jen tak ledajaký. Lanovka? Značená turistická trasa?

Kdepak  Krkolomná cesta pod lanovkou, s plnohodnotnou zátěží na zádech a pro začátek 3x.

Tak to byl cíl našeho ‚výletu‘.


Připraveni na start:

Pár záběrů z trasy:

Nejaktivnější a nejdůležitější člen naší výpravy a vítěz celé akce: Annie – naše pojítko. Tu horu dala mnohonásobně víckrát než my. Kontrolovala, jestli se ‚stádo‘ drží pohromadě a běhala nahoru a dolů, od předního článku k zadnímu, tedy od svého pána ke mně Zdálky se podívala, jestli náhodou nelenoším a pak jako střela přilítla, aby mě povzbudila.

Vrcholové foto

Poučení?

Nebojte si vyměnit pohodlí za zdánlivé nepohodlí.

Odměnou za pot a námahu nebyl jen zasloužený ‚párek‘ na rozhledně do prázdného břicha, ale pocit překonání stojí určitě za to. A kdo ví, příště to nemusí být 3x, ale třeba 10x. Nebo taky to nemusí být příště výstup, ale cokoliv jiného, co byste v životě chtěli dokázat, posunout, poznat nebo se naučit.

• Náš tým neměl chybu. Byli jsme jenom dva, s Annie tři. Dokázali jsme se podpořit v tomhle bláznivém nápadu a jít do toho ‚naplno‘, ale taky se zasmát, ztratit se v lese a dokonce si to i užít.

Takže: Když se chcete někam dostat, spojte se s kamarádem, s někým, kdo vás na cestě povzbudí, s někým, kdo půjde s vámi a kdo má stejný cíl. To je jedním z nejdůležitějších prvků každého úspěchu :-)